|

(Видео) Лице во бела мантија ги плаши кавадарчани

Веќе неколку ноќи лице облечено во бела мантија ги плаши кавадарчани на влезот од патеката кај споменикот „12-те деца“.

Лицето, како што сведочат очевидци, ги плаши жителите на овој град затекнати во овој реон, често игра и се врти, а на моменти фрла и камења кон присутните.

На социјалните мрежи е објавено видео од овој настан, а граѓаните реагираат и прашуваат за што станува збор – дали се во прашање некои пагански обичаи или, пак, некој само сака да ги заплаши оние што пешачат на патеката.

Сепак, и покрај вознемиреноста, никој сè уште не го пријавил лицето во полиција.

Инаку, според раскажувањата на жителите во градот, во тој реон многу често во ноќните часови се собираат и наркомани и важи за нивно дувло.

Видеото погледнете го ТУКА

Слични Објави