ВИДЕО: МИГРАНТ ОД МАЛИ СПАСИ ДЕТЕ И СТАНА ПОЧЕСЕН ГРАЃАНИН НА ПАРИЗ

//

Мигрантот од Мали, Мамаду Гасама на 22 години стана почесен граѓанин на Париз и доби француско државјанство, откако во саботата херојски спаси бебе, кое висеше на зграда во главниот град на Франција. Погледнете го херојскиот потег на младиот Гасама.

Претходна статија

ПОСТАВЕНА НОВА СООБРАЌАЈНА СИГНАЛИЗАЦИЈА ПРЕД ОУ „БЛАЖЕ КОНЕСКИ“

Следна статија

ДИМИТРОВ: ПРЕГОВОРИТЕ СЕ ВО КРАЈНА ФАЗА

Најново од Вести