(Видео) Новинари раскажуваат: Во Бугарија имавме одличен третман, таксистите ни нудеа бесплатен превоз кога кажувавме дека сме од Македонија

/

Новинарите Јовица Пауноски и Ерол Шакири неколку дена престојуваа во Бугарија од каде во живо известуваа за страшната сообраќајна несреќа во која загинаа 44 лица и 7 беа повредени. Еве што раскажаа тие во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.Претходна статија

Во Бугарија почнува проверка на сите патишта и автопатишта во земјата

Следна статија

Маричиќ: Очекуваме од Софија подготвеност за преговори

Најново од Видео

(Видео) Бугарскиот амбасадор Ангел Ангелов: Општина Штип ќе се вклучи во иницијативата „Стоп за домашното насилство-Биди храбра“ на мојата сопруга Билјана

Неговата екселенција Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во РС Македонија ја изрази својата благодарност и