(Видео) Перев: Антибугаризмот ќе ја запали Македонија

//

Антибугаризмот ќе ја запали Македонија. Безбедносните структури му биле логистика на Ламбе Алабаковски, кој го изврши вандалскиот чин со потпалувањето на клубот „Ванчо Михајлов“ во Битола. Патувањето на Овчаров и Кочева во Европа потребно за разјаснувањето на состојбите меѓу Македонија и Бугарија. Потребно е доследно придржување кон позициите на бугарскиот парламент и нема никаква потреба од странски медијатори во односите меѓу Скопје и Софија, посебно ако медијаторот е францускиот претседател Макрон.

Ова се основните акценти во излагањето на нашиот соработник и редовен колумнист Владимир Перев, кој во интервју за бугарската национална телевизија го коментираше вандалскиот чин извршен од пејачот Ламбе Алабаковски во Битола.

Погледнете го видеото со излагањето на Владимир Перев за БНТ.Претходна статија

Републиката во пламен

Следна статија

(Видео)Радев: Ветото да остане додека се бара формирање на ново парламентарно мнозинство

Најново од Вести