(ВИДЕО) ПРЕКРАСЕН ДУЕТ НА НАШИОТ БЛАГОЈ НАЦОВСКИ И НЕГОВИОТ КОЛЕГА ФРАНЧЕСКО ДИ ЧЕЛО

/

Нашиот оперски пејач Благој Нацовски, кој веќе долги години живее и работи во Италија, заедно со својот колега Франческо Ди Чело ги изненадија своите фанови со прекрасна изведба на класиката Perdere l’amore од Масимо Раниери.

Погледнете го прекрасното видео:Претходна статија

ИНСТИТУТ ЗА ЕКОНОМИЈА И ФИНАНСИИ ПРЕДВИДУВА ДЕКА ЕПИДЕМИЈАТА ВО ИТАЛИЈА ЌЕ ЗАВРШИ ДО КРАЈОТ НА АПРИЛ

Следна статија

ФУНКЦИОНЕР НА СДСМ СЕ ЗАКАНУВА НА ГРАЃАНИ ПРЕКУ СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА FACEBOOK

Најново од Истакнато

Невладини организации на македонски Бугари од РС Македонија со осуда за срамниот говор на омраза кон Бугарите и Бугарија на фудбалскиот натпревар меѓу РС Македонија и Бугарија во Скопје

Претставници на 10 граѓански здруженија на граѓани на РС Македонија, со бугарска национална самосвест, испратија писмо