Видео: Силно невреме во Словенија, ветер со брзина од 100 км/ч однесе покрив од зграда

//

Силно невреме вчера ја зафати Словенија. Локалните медиуми јавуваат дека во Љубљана ветерот бил со брзина од над 100 километри на час, а повеќе лица се повредени.

Словенската Н1 јавува дека пожарникарите имале 23 интервенции, а сите екипи биле на терен.

На една станбена зграда, силниот ветер го однел покривот. Штета имало во уште еден објект.Извор: Zoom. mkПретходна статија

Патник се обидел да ја отвори вратата, авионот принудно слетал

Следна статија

Повторно експлозии во украинскиот регион Крим окупиран од Русија

Најново од Вести