(ВИДЕО)СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ГИ ПОКАЖА ВЕШТИНИТЕ ПРЕМИНУВАЈЌИ СО ЈАЖЕ ПРЕКУ КАЊОН ДЛАБОК 30 МЕТРИ

/

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов на денешната спасувачка вежба ги покажа вештините преминувајќи со јаже преку кањон длабок 30 метри. Вежбата била во организација на Спелеолошката федерација на Македонија, а Ангелов ја покажа неговата вештините и опремата која што ја поседуваат членовите на федерацијата.

– Наша задача како ЦУК е да има длабоки реформи на целиот систем за да бидат отстранети сите недостатоци кои ќе ги детектираме или се детектирани до сега, истакна Стојанче Ангелов

Вежбата „Мрежичко“ беше изведена во кавадаречкиот регион, а кањонот, кој преку кој директорот на Центарот за управување со кризи поминуваше е длабок околу 30 метри.Претходна статија

ИСЧЕЗНАЛO 15-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ОД СКОПЈЕ, РОДИТЕЛИТЕ БАРААТ ПОМОШ

Следна статија

ПОД СОМНИТЕЛНИ ОКОЛНОСТИ ВО СИБИР ИСЧЕЗНА ЛЕКАРОТ КОЈ ГО ЛЕКУВАШЕ НАВАЛНИ

Најново од Вести