(Видео) Убавината на Шар планина видена низ објективот на група бугарски планинари и видео креатори

//

Креаторите на youtube каналот „По патот“ од Бугарија објавија едно прекрасно видео од нивното искачување на врвот Љуботен во Шар планина. Погледнете го видеото насловено „Експедиција Шар планина/Љуботен (2498)“, за да ја видите убавината на Шара преку објективот на овие бугарски планинари и видео креатори.

Претходна статија

Димитар Стојанов: Бугарија обезбедува хуманитарна и воено-техничка помош за Украина

Следна статија

Почина британската кралица Елизабета II

Најново од Видео