ВМРО- ДПМНЕ НАЈАВИ „БОМБА“ ЌЕ ЈА ЕМИТУВА ВО 13:30 Ч.

//

Огромен скандал ќе објави на прес конференција во 13:30 опозициската ВМРО-ДПМНЕ, дознава Лидер од извори од партијата. Како што пишува порталот нивниот извор брифира дека ќе се емитува и некаква снимка во која е присутен криминал. Од партијата не кажуваат дали истата е поврзана со случајот „Рекет“ во кој се инволвирани Бојан Јовановски и Зоран Милески.Претходна статија

КОСТАДИНОВ ГО ПРАША МИЦКОСКИ КАКВИ СОВЕТИ ДОБИЛ ОД НИКОЛА ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

Следна статија

ПАРНОТО ПОЕВТИНУВА ОД 1 АВГУСТ

Најново од Вести