ВМРО ДПМНЕ: СДСМ И КАРТЕЛОТ НА ВЛАСТ СОБИРАAТ СЕ ШТО МОЖАТ

//

ВМРО ДПМНЕ оддржа пресконференција во која ги обвинија на СДСМ дека функционираат како картел, и дека со вакво владеење не се влегува во ЕУ.  Во прилог дел од соопштението на партијата :

СДСМ и картелот на власт собираат се што можат. Не дозволуваат евро да прелета покрај нив, а да не го стават во сопствениот џеб. Не дозволуваат тендер да заврши во фирма која што не е во нивна сопственост или не им е донатор на политичката партија СДСМ.

Сотреа се!

Ова го нема ниту во Африка!

Непријатно е веќе да се гледа како Кочо вицепремиерот креира политики во кои државни претпријатија ќе му префрлаат пари на Анѓушев бизнисменот.

Залудно Зоран Заев продава името. Залудно Заев потпишува капитулантски договори и прифаќа комисии за менување на историјата.

Во Европа со арамилак и корупција не се влегува!

Претходна статија

МИЦКОСКИ ОСТВАРИ СРЕДБА СО АМБАСАДОРКАТА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Следна статија

КИЧЕВО,115 ГОДИНИ ИЛИНДЕН: БИТКАТА КАЈ МЕСНОСТА „ЃУРЃЕЈЦА“ НА 4-ТИ АВГУСТ 1903 ГОДИНА

Најново од Вести