(ВО ЖИВО) ПРОМОЦИЈА НА РЕФОРМАТА ВО ПРИМАРНОТО ЗДРАВСТВО

//

Заедничка прес-конференција на премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче и директорите на ФЗОМ, Ден Дончев и Орхан Рамадани, за реформата во примарното здравство – покачување на капитациониот бод.

Претходна статија

НАЈМАЛКУ 20 ЗАГИНАТИ ВО АНТИВЛАДИНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО ЧИЛЕ

Следна статија

ДАТУМ ЗА ЕУ-ИСТОРИСКА ГРЕШКА НА ЕУ?!

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да