ВРАБОТЕН ВО ЗАТВОРОТ ВО ОХРИД СО ДЕНОВИ ОДЕЛ НА РАБОТА ИАКО ИМАЛО СОМНЕЖ ДЕКА Е ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19

/

Вработен во затворот во Охрид кој десетина дена бил заболен од Ковид-19 со денови одел на работа иако имал сериозни причини да се сомнева дека е носител на вирусот, брифираат извори во затворот кои се гневни на неодговорниот и криминален однос на колегата, јавува Експрес.

Тој во деновите за кога е извесно дека бил заразен имал комуникација со огромен број колеги и затвореници поради што во затворот во Охрид владее паника.Засега во затворот не се вршат тестирања за Ковид19 иако здравствените власти имале сознанија за можен заболен во затворот.

Претходна статија

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДЕ НОВИ ПРАВИЛА ЗА ПАТНИЦИТЕ

Следна статија

ВО БЕРОВО СЕ РОДИЈА БЕБИЊА СРНИ (ВИДЕО)

Најново од Вести