Времето денес: облачно со дожд и ветер

//

Променливо облачно време со повремен дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Врнежите ќе почнат од запад, а послаби врнежи ќе има на исток и во централните делови. Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од нула до седум степени, а дневната од шест до 16 степени.Во Скопје слично време со утринска температура до еден степен и дневна до 13 степени.

Претходна статија

Бутарис: Наместо да им помогнеме на нашите соседи, ние ги нарекуваме цигани од Скопје

Следна статија

Утринава слаби земјотреси во Скопје и во Охрид

Најново од Вести