Времето денес: променливо облачно со сончеви периоди

//

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во западните делови претежно облачно. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -2 до 3, додека дневните ќе се искачат од 8 до 15 степени.Во Скопје се очекува слично време, со утринска температура од -1, а дневната ќе се искачи до 9 степени.

Претходна статија

Турција ги продолжува воздушните напади во северот на Сирија

Следна статија

Трамп бара укинување на лотаријата за зелена карта

Најново од Вести