ЗАЕВ: И МЕНЕ МЕ БОЛИ, АМА МОРАВМЕ ДА ПРИФАТИМЕ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

//

 

Донесов сериозна одлука, ме боли и мене. Моравме да прифатиме промената на Уставот за промена на името. Тоа е нашата најголема пречка за НАТО и ЕУ. Граѓаните ќе одлучат, тие ги знаат сите факти-изјави премиерот Заев во емисијата „Само вистина“ на Канал 5.Претходна статија

ВИДЕО: КАКО РАБОТАТ ПАЈАЦИТЕ ВО БУГАРИЈА

Следна статија

ЗАЕВ: ЗА МОМЕНТ СО ЦИПРАС ПОМИСЛИВМЕ ДЕКА НЕМА ДА УСПЕЕМЕ

Најново од Вести