ЗАЕВ: ЗА МОМЕНТ СО ЦИПРАС ПОМИСЛИВМЕ ДЕКА НЕМА ДА УСПЕЕМЕ

//

Разговорите почнаа веднаш по изборите. Видов желба кај Ципрас за затворање на прашањето. Со таа желба почна и суштинскиот дел. Во Виена Грција го прифати јазикот. Имаше момент кога си помисливме дека нема да успееме. Го одложивме разговорот со Ципрас заради работењето врз договорот. Тука изгубивме 10-тина дена- изјави премиерот Заев на прашање што се случуваше во текот на преговорите со Грција, во емисијата „Само вистина“ на Канал 5.Претходна статија

ЗАЕВ: И МЕНЕ МЕ БОЛИ, АМА МОРАВМЕ ДА ПРИФАТИМЕ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

Следна статија

ЗАЕВ: НЕМА ДА МУ ДОЗВОЛИМЕ ЏЕБНО ВЕТО НА ИВАНОВ

Најново од Вести