ЗАЕВ СЕ ПОФАЛИ СО ПОЗИТИВЕН ТРЕНД И ПО ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

/

Откако премиерот Заев се пофали на facebook дека по потпишувањето на Договорот за добрососедство и пријателство со Бугарија, трговската размена меѓу двете земји расте , повторно на facebook Заев објави податоци според кои, трговската размена на нашата земја со Грција се зголемила за 15, 8 %.

„Како резултат на потпишувањето на Договорот со Грција, трговската размена во 2018 година се зголеми за 15,8%, а извозот порасна за 5,8%. Во периодот јануари-мај 2019 меѓусебната трговска размена продолжи со позитивен тренд од 4,7%“, објави Заев.Претходна статија

Џ. ХАЈРЕДИНИ: КОГА ЌЕ ОДГОВАРААТ ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ДУИ?

Следна статија

LA VERITA ОБЈАВИ 12,35 АУДИО СНИМКА СО БОКИ, ОРЦЕ, А СЕ СЛУША И ГЛАСОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Најново од Вести