ЗАПЛЕНЕТ ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ТОН МАРИХУАНА ВО СКОПЈЕ

//

-Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија со дрога во координација и насоки со ОЈО Кавадарци во моментов спроведува акција на подрачјето на град Скопје, при што во магацин во населба Бутел се пронајдени и одземени 12 палети во кои има еден тон и двесте и четириесет килограми (1.240 кг) наркотична дрога марихуана спакувана во полиетиленски вакумирани пакувања и црни полиетиленски вреќи, информираат од МВР.

Оттаму информираат дека во акцијата е уапсено едно лице.-Лишено е од слобода едно лице против кого ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 став 1 од Кривичниот законик до ОЈО Кавадарци. Истрагата е во тек со цел утврдување и откривање на други лица инволвирани во случајот на недозволена трговија со марихуана, велат од МВР.

Претходна статија

ФОТО: И ГРЕТА КАКО ГРУЕВСКИ: ГИ НЕМА ГИ НЕМА ПА ЌЕ СЕ ЈАВАТ

Следна статија

ДЕНЕСКА ЗАПОЧНУВА СУДЕЊЕТО НА ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА ВО ВЛЕЗ ОД ЗГРАДА

Најново од Вести