ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА, ПРИВЕДЕНА ЖИТЕЛКА НА КУМАНОВО

//

Полициски службеници од СВР Куманово денеска ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово.

При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кафеава прашеста материја и едно пакување со бела прашеста материја.Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна статија

БОРИСОВ: ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е БУГАРСКИ РЕВОЛУЦИОНЕР И МАКЕДОНСКИ ВОЈВОДА

Следна статија

ЧЕТВРТИНА ОД ЕВРОПЕЈЦИТЕ ПРИМИЛЕ ПРВА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Најново од Вести