ЖИВО: ПРЕС- КОНФЕРЕНЦИЈА НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И ДИРЕКТОРОТ НА ФИТР, ДЕСПОТОВСКИ

//

Прес-конференција на заменик претседателот на Влада на Република Македонија задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и директорот на Фонд за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски, на која ќе биде промовиран новиот јавен повик за формирање на бизнис акцелератори за млади и раст на конкурентноста на домашните компании (технолошка екстензија).Претходна статија

ИВАНОВ БАРА ДА БИДЕ ИНФОРМИРАН ЗА ПРОЦЕСОТ НА ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО

Следна статија

ОТФРЛЕНИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ПОДНЕСЕНИ ОД СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Најново од Вести