Англичаните тврдат: Рома прифати понуда од 28 милиони фунти, но се уште не е готово

/

Според многумина, Един Џеко синоќа против Интер го одигра последниот натпревар во дресот на Рома.

Челси очајнички се обидува да купи напаѓач кој ќе му конкурира на Алваро Мората во вториот дел од сезоната, а Антонио Конте одлучи тоа да биде Един Џеко.

Лондонскиот клуб се поврзуваше со Енди Керол, Барнес и Крауч, но Џеко сепак ќе биде решението на Конте. Според медиумите во Англија и Италија останува само Рома да даде зелено светло трансферот да се реализира.Според истите извори, преговорите меѓу Челси и Рома траат неколку дена, а за услугите на напаѓачот Рома бара 28. милиони фунти.

Извор: Sportski.mk

Претходна статија

Денеска се очекуваат првите информации од истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ

Следна статија

Дескоски: Република Македонија (Скопје) не задира во идентитетот

Најново од Вести