|

Авион принудно слета во Белград откако патничка почина за време на летот

Авион од Келн принудно слета во Белград вчеравечер околу 22:00 часот, откако 68-годишна жена почина за време на летот, информираат српските медиуми.

На жената и се слошило за време на летот, а авионот бил принуден да слета во Белград, наместо во Ниш.

Извор: Слободен печатСлични Објави