Бериша: Ивановиќ го убија кругови на српските ултранационалисти

//

Поранешниот албански премиер и преседател Сали Бериша, кој е духовен лидер на албанската опозиција, изјави дека убиството врз лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ, е дело на кругови на српските ултранационалисти. Бериша на својата официјална страница на „Фејсбук“ оценува дека убиството има политичка заднина… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Курц: ЕУ мора повеќе да штеди и да биде поефикасна

Следна статија

Одлуката за азил на Грујевски и Бошковски одложена на неодредено време

Најново од Вести