БОКИ 13 БАРА ДА МУ ЈА ВРАТАТ БРЕНДИРАНА ГАРДЕРОБА: 77 ПАРА ПАНТАЛОНИ, 50 КАПУТИ, 30 ТРЕНЕРКИ, 15 РЕМЕНИ И 50 КОШУЛИ

/

Обвинителството при претресот во домот на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 одземало голем дел брендирана гардероба и разни други предмети, рече на денешното рочиште за случајот „Рекет” обвинителката Ивана Трајчевска, читајќи ги материјалните докази.

– Од гардероба се одземени 77 пантолони, 50 пара кондури, 15 пара патики, 15 пара чизми, 50 пара наочари, три часовника од марката ,,Ролекс”, ташни, маси, теписони, украси сваровски и други предмети. Во домот на Јасминка Јовановска, мајка на обвинетиот Јовановски, се одземени 100 банкноти од по 50 евра, рече обвинителката Трајчева.

Додека се читаа доказите, обвинетот Бојан Јовановски, рече дека одземањето на облеката е преседан, бидејќи никој досега не бил оставен без гардероба.

-Барам сите овие докази, поединечно да се презентират пред суд, рече Јовановски. Но, судијата Васка Николовска-Масевска, го отфрли оваа барање.Инаку, одбраната на обвинетите во случајот „Рекет”, најави дека како сведок ќе го повикаат и Зоран Милевски – Кичеец, осуден во овој предмет.

Судењето за „Рекет” е во тек.Претходна статија

„ПЕТОЦИ ЗА ИДНИНАТА НА СКОПЈЕ” УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕ ПРОТИВ УВОЗ НА ОПАСЕН ОТПАД

Следна статија

НАГРАДЕНИ АВТОРИ НА „АНТЕВО СЛОВО“ 2019/ 2020 ГОДИНА – СИЦИЛИЈА, ИТАЛИЈА

Најново од Вести