„КИДАЈ ИЗ МОЈЕ КУХИЊЕ“ ЌЕ СЕ ОДИГРА ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА НАМЕСТО ВО НОВО ЛИСИЧЕ

Поради најавата на невреме во вечерните часови вечерашната претстава на Шабачкиот театар од Србија „Кидај из…

АНАЛИЗА НА РСЕ: ЌЕ ДОБИЕ ЛИ МАКЕДОНИЈА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ?

Извесно е Македонија во јуни да добие одлука за оптпочнување на преговори со ЕУ, велат експертите.…

ВО НЕДЕЛА ЗАВРШУВА ФЕСТИВАЛОТ НА КОМЕДИЈАТА „ГОЛА МЕСЕЧИНА“

Со комедијата на народниот театар „Антон Панов“ од Струмица „Дванаесеттата ноќ – спроти Водици“ утревечер завршува…

ОПШТИНА БИТОЛА ПРВА ПО ТРАНСПАРЕНТНОСТ

Со 83.6% исполнетост на обврските за објавување на јавни информации, општина Битола е рангирана на прво…

АПАСИЕВ ЗА „ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ“: УСТАВНИОТ СУД НЕМА ДА ГО ПРИЗНАЕ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Димитар Апасиев, член на раководството на „Левица“, тврди дека Уставниот суд на Македонија ќе биде една…

ФЕЈК МАКЕДОНСКИ „БУГАРИ“ ПРАВЕЛЕ КРИМИНАЛ ВО ИТАЛИЈА

Полицијата во градот Алба откри група македонски државјани со бугарски пасоши, што криумчарела свои сограѓани и…

КИРАЦОВСКИ ВО КРИВА ПАЛАНКА, КРАТОВО И РАНКОВЦЕ: ДОГОВОРОТ Е ПАТРИОТСКИ ЧИН, ГРАЃАНИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ ГО ИМААТ КОНЕЧНИОТ ЗБОР!

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски придружуван од организациониот секретар Миле Зечевиќ во текот на вчерашниот…

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ И КАРТЕЛОТ ПОТПИШАА КАПИТУЛАНТСКИ ДОГОВОР, РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Е ОШТЕТЕНА И ПОНИЖЕНА СТРАНА

Заев и картелот потпишаа капитулантски договор, Република Македонија е оштетена и понижена страна Зоран Заев и…

ВМРО-ДПМНЕ: ПОВЕЌЕ ОД ЕДНА ГОДИНА ЗАЕВ Е НА ВЛАСТ, ПОВЕЌЕ ОД ЕДНА ГОДИНА ЕКОНОМИЈАТА Е НА НУЛА, НЕМА НОВИ РАБОТНИ МЕСТА, НИТУ ПОВИСОКИ ПЛАТИ

Во недостаток на идеи како да ја развиваат македонската економија најновите најави се дека износот на…

ВЛАДАТА СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА ИВАНОВ ОДБИВА ДА ГИ ИНФОРМИРА ГРАЃАНИТЕ ЗА НЕГОВИТЕ СЛУЖБЕНИ ТРОШОЦИ

Сеуште нема одговор од Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на писмото од Владата на…