|

Доаѓа невреме во пробиштипскиот регион каде во моментов беснее голем пожар

УХМР известува: можна појава на поројни врнежи од дожд,град и електични празнења во пробиштипско.

Од радарските снимки направени предмалку, може да се забележи дека облаците се движат токму во регионот што попладнево е зафатен од силен пожар, а огнените јазици и се шират.

Токму поради дождот, хеликоптерот кој гасеше тука, е пратен во скопски Илинден.

Слични Објави