ДРАСТИЧНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЗАБОЛЕНИТЕ ОД КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА

//

Бројот на заболени во Македонија од коронавирусот се искачи на 114 лица, информира А1ОН

Ова се нови 29 нови случаи, а повеќето се од Скопје.

За прв пат е регистрирано лице со коронавирус во Куманово.Претходна статија

ДИМИТРОВСКА: ДАЛИ МОИТЕ БАРАЊА БЕА ЛУКСУЗ ЗА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ?

Следна статија

(ВО ЖИВО) АНГЕЛОВСКА: ЗАЕМ ОД 400 МИЛИОНИ ЕВРА ДО ЕВРООБВРЗНИЦАТА ВО БОРБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

Најново од Вести