(ФОТО) АЈДЕ МИЛЕНКО, ЗЕМАЈ ГО ТОКМАКОТ…

//

Насловот е ироничен…

Миленко не го пали џипот за српски обележја, оти се законски поставени и оти на нив пишува дека Бугарите се фашисти…

БЕЗ КОМЕНТАР!Posted by Канал 5 Телевизија on Понеделник, 23 ноември 2020

Претходна статија

ЕРДОГАН: ВАКЦИНАТА КОЈА ТУРЦИЈА ЌЕ ЈА ПРОИЗВЕДЕ ЌЕ ЈА НАПРАВИМЕ ДОСТАПНА ЗА ЦЕЛОТО ЧОВЕШТВО

Следна статија

КОЛАЧ СО АФИОН И ЈАБОЛКА

Најново од Истакнато

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,