ФРЛЕНА БОМБА КАШИКАРА НА ТЕРАСА ОД КУКА ВО КУМАНОВО-НЕМА ПОВРЕДЕНИ

/

Рано утрово 26 годишниот кумановец М.Ц. пријавил во полициската станица Куманово, дека додека спиел слушнал детонација на терасата од првиот кат од сејмената куќа. Притоа, било скршено прозорското стакло, а била оштетена ролетната и ѕидот. Повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово. Од местото биле подигнати фрагменти од бомба-кашикара за вештачење. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

ОДБЕЛЕЖУВАМЕ 1000 ГОДИНИ ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА

Следна статија

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ ОК КУМАНОВО „ЗАПЛАКА“ ЗА ОБЕЛЕЖЈЕТО НА ДИКТАТОРОТ ТИТО

Најново од Вести