ЃУНЕР ИСМАИЛ БИ ЈА ЗАТВОРИЛ АЛФА ТВ

//

Поранешниот министер во Владата, Ѓунер Исмаил при обидот на новинарите од Алфа ТВ да го поканат да  гостува во нивното отворено студио, тоj упатил јасни закани дека треба Телевизијата да се затвори. Ова  го откри новинарот-водител Горан Момировски во  емисијата Отвореното студио на Алфа ТВ. Тој притоа го цитираше Исмаил дека да било до него, оваа телевизија до сега ќе била затворена.

Претходна статија

ИВЧЕВА : ЗАЕВ НЕ Е СЕРИОЗЕН ПОЛИТИЧАР

Следна статија

ТИМ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ ГИ ОТКРИ НАЈСТАРИТЕ БОИ НА ПЛАНЕТАТА

Најново од Вести