КБК ФАЈТ ТИМ-СКОПЈЕ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО УНГАРИЈА

/

Кик Бокс клуб Фајт Тим Скопје, на овогодинешното Eвропско првенство по кик бокс кое ќе се одржи во Унгарија на 23.08.2019 год. ќе настапи со спортистот Борјан Трајков, кој е долгогодишен член на истоимениот клуб.

Трајков е момче кое досега има постигнато високи спортски резултати. На ова европско првенство натпреварувачот ќе настапи со уште 2000 натпреварувачи од најразлични држави. Тренерот на КБК Фајт Тим Скопје, Тони Стојановски, кој и воедно е претседател на клубот, е задоволен од динамиката на треренажниот процес кој е неопходен за настап на ова значајно европско првенство. Мотото на овој клуб е „тимот што победува не се менува“.

Се надеваме дека и овој пат КБК Фајт Тим Скопје ќе го исполни сопственото мото. Успех!Претходна статија

ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА ТОНИ ТРАЈКОВСКИ БАРА ЈАНЕВА ДА СЕ ИЗЕМЕ ОД СЛУЧАЈОТ ТНТ

Следна статија

ШЕКЕРИНСКА: НИКОГО НЕ ШТИТИМЕ

Најново од Истакнато

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да

Туѓа влада

Facebook статус на Никола Димитров Новата опаковка на предлогот е апсолутно истиот непоправлив дебакл со кој