МИЦКОСКИ ГИ ОДМРЗНУВА ОДНОСИТЕ СО ПЕНДАРОВСКИ: ВО ПЕТОК ЌЕ РАЗГОВАРААТ ЗА „27МИ АПРИЛ”

/

Во петок, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе оствари средба со претседателот на Македонија, Стево Пендаровски.

Како што истакна Мицкоски на денешниот брифинг со новинарите, средбата ќе биде за две теми: 27 април и актуелната ситуација во државата, додавајќи дека тој телефонски разговор бил по негово барање.Претходна статија

ФИЛИПЧЕ: ОД 9.000 ГРАЃАНИ КОИ ВЧЕРА ДОБИЛЕ ТЕРМИН ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, СЕ ПРИЈАВИЛЕ САМО ПОЛОВИНА

Следна статија

(ВИДЕО) М. ГРУЕВ: ПОВАЖНИТЕ ДОКУМЕНТИ НАПИШАНИ ОД ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ СЕ НАОЃААТ ВО МАКЕДОНСКИОТ АРХИВ

Најново од Вести