Можни промени во Кабинетот на Ципрас

//

Грчкиот премиер Алексис Ципрас размислува за промени во својот Кабинет, кои би биле извршени по 22 јануари, кога се очекува Еврогрупата и формално да го одобри договорот меѓу Атина и нејзините кредитори од декември за доделување на следната транша од кредитот за Грција… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Пет отсто од собранискиот состав е во притвор

Следна статија

Државни патишта по скратена постапка вработува 93 инкасанти за патарините

Најново од Вести