НОВ НАПАД ВРЗ ЛЕКАРИ, ОВОЈ ПАТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

//

Персоналот од Одделот за интензивна нега на болницата „8 Септември” утрово протестира пред канцеларијата на директорот Христијан Костов. Причината е напад врз персоналот од роднини на починат пациент. Инцидентот се случил синоќа, интервенирала и полицијата, јавува 360 Степени.

Во моментов тече состанокот на претставници на Синдикатот со директорот, пренесува Фокус.

Претходна статија

ГЕРМАНИЈА КАЖА „ДА“ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ !

Следна статија

ПЕТАР КОЛЕВ: КАКВО Е ОВА ПОЛИТИЧКО ЛИЦЕМЕРИЕ?

Најново од Вести