| |

ПАРТИЈАТА НА ЕРДОГАН САРАЧ СО ПОДРШКА ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА

Претседателот на Движењето за Национално Единсктво на Труците во Македонија, Ердоган Сарач во денешното соопштение испрати јасна порака, дека тие цврсто застануваат позади Гордана Силјановска Давкова.

-Ако сакаме сите да има право и правна држава, треба сите нашиот глас да го усмериме и да гласаме за проф. Гордана Силјановска Давкова, се вели во соопштението од партијата.

Слични Објави