Почеток на маратонските консултации меѓу Атина и Скопје

//

Од почетокот на новата година започнува маратон во консултации меѓу грчката влада, македонската влада и специјалниот посредник на ОН, Метју Нимиц, со една единствена цел: да се дојде до договор за името на соседната земја и тој да биде изгласан од парламентите на двете земји најдоцна до почетокот на јули, кога треба да се одржи Самитот на НАТО“, пишува „Прото тема“… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Од Џиџи до Џиџо: Јувентус никогаш не е погрешен избор!

Следна статија

Србија има големи очекувања од бугарското претседателство

Најново од Вести