С. ДУКОВСКИ: ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА БОЈАН ЈОВАНОВСКИ Е МНОГУ ЛОША

//

Сашо Дуковски адвокатот на Бојан Јовановски првоосомничен во случајот „Рекет“ е емисијата КОД изјави дека неговиот клиент е во многу лоша здравствена состојба.

Адвокатот вели дека Јовановски има многу големи болки од претходни операции. Дуковски вели дека Боки 13 повраќал речиси секој ден, а затворската управа била коректна и секогаш му била обезбедена здравствена заштита. 

Претходна статија

ВИДЕО: НАШАТА ДРАГИЧКА ЕДНИ ЈАЈЦА НЕ ЗНАЕ ДА ИСПРЖИ…

Следна статија

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ЌЕРКАТА КОЈА ЈА ЗАДАВИ МАЈКА СИ ВО КАРПОШ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да