СБ: Македонската економија годинава со раст од 3,2 отсто

//

Растот на македонската економија годинава ќе изнесува 3,2 процента, прогнозира Светска банка во најновиот извештај за економските перспективи. Според СБ, во Македонија по надминувањето на политичката криза, која имаше влијание на економијата, главни проблеми остануваат невработеноста, фискалната консолидација и можноста за зголемување на фискалниот дефицит поради најавените трошоци за инфраструктурни проекти… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Oфицијално: Лацио го доведе првото засилување, човекот – титула пристигнува во Рим!

Следна статија

Британски Парламент: Во Македонија живеат 1.350.589 Македонци

Најново од Вести