|

СДСМ: Мицкоски да одговори дали се плаши од тоа ќе го покаже истрагата за Онкологија

„Христијан Мицкоски да одговори пред јавноста дали се плаши што ќе покаже истрагата за случајот на Онкологија, за се што се правело години наназад“, велат од СДСМ.

„Грозоморната шема била воспоставена пред многу години и сега е време секој што се огрешил да се соочи со одговорноста и да биде изнесен пред лицето на правдата.

Очигледно поврзувањето на Мицкоски на истрагата со ново барање за избори е само за да не се реши овој случај, кој се отвора за прв пат после 20 години.

Мицкоски наместо да ја поздрави акцијата на надлежните институции за расчистување криминал на клиниката за Онкологија, се обидува да го политизира случајот, злоупотребувајќи ги болните“, соопшти СДСМ.

Слични Објави