ШЕКЕРИНСКА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА И ИСЛАНД ГО РАТИФИКУВАЛ ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

/

„Веста за 26. ратификација на Протоколот за членство во НАТО, во парламентот на Исланд, ја добив во Брисел, на состаноците на Северноатлантскиот совет. Благодарам за доследноста. Денеска имав успешни средби и со грчкиот колега, Никос Панагиотопулос, со министерот за одбрана на Естонија, Јури Луик, и со помошник генералниот секретар Патрик Тарнер. Членството во НАТО станува реалност #WeAreNATO“ – напиша вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Претходна статија

ГДУ- ВИНИЦА: КОГА ЖИТЕЛИТЕ НА „МАКЕДОНСКА“ ЌЕ ДОБИЈАТ НОРМАЛНА УЛИЦА?!

Следна статија

ЖРТВИТЕ ВО „КАМИОНОТ НА СМРТТА“ ВО БРИТАНИЈА БИЛЕ ЗАРОБЕНИ ВО ЛАДИЛНИОТ НА – 25 УШТЕ ПРЕД ВЛЕЗОТ ВО БЕЛГИЈА

Најново од Вести