Товарен воз усмртил околу 30 овци кај Миравци

/

Товарен воз усмртил околу 30 овци кај Миравци, потврди вечерва за МИА, Тони Ангеловски, помошник на министерот за внатрешни работи, за односи со јавноста.

– Денес околу 15 часот во Полициската станица Гевгелија, било пријавено дека  во близина на железничка станица Миравци, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје,  удрил во стадо овци, при што биле усмртени околу 30 овци, а повредени лица нема, појасни Ангеловски за МИА.

Увид на местото врши екипа на Полициска станица Гевгелија.Извор: Zoom. mkПретходна статија

Руската армија потврди дека извршила напади врз украински енергетски капацитети

Следна статија

Петровска: Лажните дојави за бомби не се изненадувачки по војната во Украина, тоа се обиди за паника

Најново од Вести

Историскиот музеј во Благоевград ќе претстави две монографии, за ВМРО и за улогата на активните жени во бугарските заедници во Македонија и Одринска Тракија

Во Регионалниот историски музеј – Благоевград денеска ќе бидат претставени две монографии на д-р Елена Александрова,