(Видео) Атентатите во бугарската историја

/

Ново прекрасно видео на тимот на yоutube каналот „Бугарска историја“. Овој пат тема се антентатите во бугарската историја по ослободувањето на земјата во 1878 г.

Уживајте во интересното видео…Претходна статија

Филипов: РС Македонија ќе го пропушти декември за почеток на преговорите со ЕУ

Следна статија

(Фото) Пензионираниот професор и неговата „ебенветар“ омраза кон Бугарија

Најново од Видео