|

(Видео) Хеликоптер на МВР фрли над 20 тони вода врз пожарот кај струшкото село Делогожди

Денеска хеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваше на пожар вo шума во атарот на село Делогожди, струшко, извести МВР.

Хеликоптерот исфрли над 20 тона вода и во координација со силите на терен прецизно дејствуваше за гасење на преостанатите жаришта, со што пожарот е ставен под контрола, додаваат од МВР.Слични Објави