| |

АНТИКОРУПЦИСКА УДРИ И ПО ДУИ: СЕ БАРА ИСТРАГА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА САРАЈ БЕЏЕТИ

Антикорупциската комисија бара од обвинителството да отвори истрага против градоначалникот на Сарај, ексминистерот за правда Блерим Беџети, зашто не постапил по барањата за легализација на дивите платформи на Матка, јавува ТВ 24.

Тие, како времени објекти никако не можеле да бидат легализирани, но градоначалникот не решавал за нив, па со тоа дозволил на дивоградбите сопствениците тераат угостителски бизнис. Комисијата на денешната седница побара од Владата да и ги одзеде градежните овластувања на општина Сарај.Слични Објави