23 Обука за подготовка на Еразмус+ проекти со менторска поддршка

На барање на претставници од универзитети, средни и основни училишта, бизнис секторот и граѓанските органзации од…

Kreator / Vader и Dagoba во Скопје!

Terrorvoid Promotions со гордост, ви го претставуваат најмасивниот метал концерт до сега во Македонија. Kreator, Vader…

Проекција на „Оклопницата Потемкин“ во Рускиот центар во Скопје

По повод 120-годишнината од раѓањето на Сергеј Михајлович Ејзенштејн, Рускиот центар при УКИМ ве поканува на…

Агенцијата за филм на When East Meets West во Трст

Од 21ви до 23ти јануари 2018та година ќе се одржи новото издание на WHEN EAST MEETS…

Алаѓозовски во Давос: Македонија го поддржува концептот на култура на изградба

Во Давос, Швајцарија, во тек е конференција на министрите за култура од земјите – потписнички на…

Трансферот никогаш поблиску: „Топчиите“ пристигнаа во Дортмунд, ГОЛЕМА размена во најава

Јануарскиот трансфер период е бурен период за Арсенал. Откако е пред конечно завршување на замената помеѓу…

Англичаните тврдат: Рома прифати понуда од 28 милиони фунти, но се уште не е готово

Според многумина, Един Џеко синоќа против Интер го одигра последниот натпревар во дресот на Рома. Челси…

Федерер обезбеди четвртфинале на Австралија Опен

Бранителот на титулата на Австралија Опен, Роџер Федерер денеска се пласираше во четвртфиналето на турнирот во…

Реал Мадрид НЕ го дава Ковачиќ

Реал Мадрид категорично потврди дека нема намера да се раздели со играчот за врска Матео Ковачиќ…

ЛОШИ ВЕСТИ: Лазаров најверојатно го заврши Европското првенство

Нашиот најдобар ракометар го повреди коленото. Тешкиот пораз од Шпанија (20:31) на нашата репрезентација не е…