Димитров се сретна со Жан-Кристоф Белиард, заменик генерален секретар на Службата за надворешни работи при ЕУ (EEAS)

//

Министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Жан-Кристоф Белиард, заменик генерален секретар на Службата за надворешни работи при ЕУ (EEAS).

Повеќе

Со пари од проектот „Скопје 2014“ ќе се поставуваат енергетски ефикасни фасади

//

Енергетски ефикасни фасади во сите средни училишта во Скопје ќе бидат изградени со средствата од проектот „Скопје 2014“, најави градоначалникот Петре Шилегов.

Повеќе

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

//

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра

Повеќе

РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

//

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за

Повеќе