МИЈАЛКОВ СИ ГО БАРА ПАСОШОТ: ЌЕ ОДЕЛ НА ОПЕРАЦИЈА ВО СТРАНСТВО

//

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, бара судот да му го врати пасошот за да оди да се лекува во странство, пренесе Независен.

Специјалното јавно обвинителство испратило негативен одговор до Кривичниот суд, односно обвинителката која го води случајот, Фатиме Фетаи, проценила дека Мијалков нема доволно аргументи за да му биде вратен пасошот, а мислењето оттаму било потпишано од шефицата Катица Јанева или од нејзините заменички.

Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

МАЖ ПОЧИНА ОТКАКО СЕ ПРЕВРТЕЛ СО ТРАКТОР

Следна статија

ВТОРИ АВГУСТ НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да